Artist Listing 2014

Luke Adams ‘01

Eric Aho '88

Zachary S. Allen '15

Linda Mieko Allen

Peter Arvidson

Erica Aubin ‘10

June August

Bob Avakian

Diane Ayott ‘97

Clint Baclawski ‘08

Karl Baden

Brenton Barnes ‘10

Julianne Barrett '10

Julie Barrett ‘12

Molly Batchelder

Thaddeus Beal

Anne Benware ‘91

Sanford Biggers

Gina Biondo ‘12

Alessandra Bisalti '14

Cindy Sherman Bishop '14

Carole Bolsey

Luis John Bonilla '14

Peggie Bouvier ‘98

Nina Lili Boxer '14

Bill Brauer

David Lloyd Brown ‘79

Stephen Buckman

Carolyn Burns '14

Ambreen Butt ‘97

Patti Capaldi ‘90

Lana Z Caplan ‘06

Michael Cappabianca ‘96

Camilo Cárdenas ‘11

Michael Cardinali ‘09

Catherine Carter '94

Marilyn J. Casey ‘08

Karen McEachern Cass ‘93

Vin Catania ‘76

Keith Cerone ‘06

Robert Chamberlain

Daniel Chapman '14

Caleb Charland ‘04

Silvia López Chavez ‘00

Monica Chiang '13

James Ross Chisholm ‘95

William Ciccariello

C. Clinton '93

Catarina Coelho '13

James Ellis Coleman ‘08

Audrey Collins '09

Mark Cooper

Robert Coppola

Linda Cordner

Frank Criscione ‘09

Kyle Cusson ‘07

Beth Dacey

Leeann Davignon ‘13

Daniel S. DeLuca ‘08

Marc Dimov ‘05

Amy DiPlacido ‘07

Bernie D'Onofrio

Rebecca Doughty

Ashley Kristen Lee Driscoll-Perez '09

Corinna D'Schoto '13

Jess T. Dugan ‘07

Jules Ellison ‘11

Kat Ely ‘07

Carlos Estevez

Laura Evans

Pat Falco ‘10

Josh Falk

Joseph Farbrook

Ali R. Farhoodi, Ed.D.

Chris Faust ‘89

David Faust '89

Lauren Fensterstock

Anne Fitzpatrick

Gayle Fitzpatrick ‘74

David Fiveash

Laurie Flaherty

Shalom Flash ‘85

Liz Sibley Fletcher '70

Victoria Florio '14

Christian Flynn '05

Alexandra Ford '13

Olivia Delora Frassinelli '13

Robert Freeman

Molly Elizabeth Friedman Cowan ‘13

Maura Fuller '14

Ian Gage ‘13

Fran Gardino ‘88

Geoffrey Gavett '10

Orly Genger by Jaclyn Mayer

Alex Gerasev

Alexander Giavis

Jacob Giberson '13

Leah Giberson ‘97

Darlene Gillan '12

Jenna Goldberg

Marv Goldschmitt

Raul Gonzalez III

Garrett Gould '14

Barbara Grad

Alexandra Grahame '14

Nick Greville

Gints Grinbergs

John Guthrie '92

Andrew Haines

Elisa H. Hamilton ‘07

Margery Hamlen '95

Andrew Hammerand '14

S. K. Hampton '12

Yoahn Han ‘14

Amelia Hankin

Holly Hansen '14

Alexander Harding ‘11

Geoff Hargadon

Anne F. Harney ‘11

Paul Harrington

Matthew Harty '13

Leonard Allen Haug

Ian Henderson ‘03

Karen Hendrickson-Santospago '99

Ileana Hernandez Hernandez '13

Nona Hershey

David Hilliard '92

James Hobin '08

Yoav Horesh ‘03

Lisa Houck

Charlie Hunter

Olivia Ives-Flores

Rebekah Jackson '14

Karen S. Jacobs

Catherine Janke '04

Bara Jichova

Kate Jones '93

Phillip Jones

Phillip Jung '09

Masako Kamiya '99

Adriana Katzew

Janet Kawada '92

Holly Kelly '13

Tori Kendrew '12

Ian Kennelly '94

Jeanne Kent '89

Jordan Kessler '13

Matthew King '10

Isaiah King '08

Roger Kizik '72

Stephanie Klavens

Keira Kotler

John Michael Krasoski '10

Molly Lamb '14

James Lambert ‘15

Adam Lampton '04

Howie Larosee ‘06

Jüles Lavigne '11

Lindsay LeBlanc '11

Ji In Lee '13

Jackie Leger ‘73

Fred H. C. Liang

Marcus Linnenbrink

Steve Locke '97/‘01

Lara Loutrel '00

Patrick Luteran ‘11

Alex MacLean

Katrina Majkut

Robert Maloney ‘96

S. Billie Mandle '08

Liette Marcil

Denise Marcotte '83

James Marquis '14

Jane Maxwell

Nancy McCarthy '99

Fish McGill ‘04/‘14

Courtney Erin McKenna ‘10

Judy Kensley McKie

Diane Sawler McLaughlin '66

Laura McPhee

Amanda Means

Julianne Merino '14

Kayla Mohammadi

Clive Moloney ‘13

Sally B. Moore '88/‘00

Abelardo Morell

Sandra Mueller-Dick

Greer Muldowney

Andra Narrigan '14

Brien Neudorfer '78

George Nick

Dean Nimmer

Maureen O'Connor ‘81

Susanne Okamoto

Debra Olin ‘80

Ted Ollier ‘08

Alvin Ouellet ‘87

Sheryl Pace ‘02/‘11

James Paradis ‘05

Yana Payusova

Victoria P. Permain '88

Sheila Pepe

Roy Perkinson

Zoe Perry-Wood ‘81

Kate Louise Peterson '07

Tanya Philbin-Chin '98

Rosemary Porter

Lilliana Porter

Jackson Potter '14

Vivian Pratt ‘03

Deb Putnam ‘78

Case Randall '06

Robert Rauschenberg

Stephen Remick

Chelsea Revelle ‘07

Erin M. Riley ‘07

Brittany Roberts '14

Stephanie Roberts-Camello

Traverse Day Robinette ‘09

Terrance Robinson

Alexis Rockman

CW Roelle

Sara Romani ‘14

Kate Russell Jones

A.E. Ryan ‘79

Richard Ryan

Evelyn Rydz

Ben Ryterband

Laurie Savage ‘98

Elliot Schildkrout

Nicholas C. Schillaci ‘07

Daniel Schissler '14

Stacy Scibelli ‘00

Susana Segat

Tara Sellios

Alex Sewell ‘13

Joel Shapiro

Dina Shaposhnikova ‘10

Sarah Sharp ‘13

Carly Sheehan '14

Jane Smaldone '76

Jesse Small

Thomas Smith '14

Candice Smith Corby ‘01

Cheryl Sorg '99

Agnieszka Sosnowska ‘95

Eric Starosielski ‘99

Andrew Stearns ‘13

John Steck Jr. ‘10

Kremena Stephanova '13

Stephanie Mahan Stigliano ‘88

Susan Murray Stokes

Fiona Stolze '13

Steven Subotnick

Nicholas Sullivan ‘13

Anna Swanson '14

Sarah Sze

Johnny Tang 

Elisa Tenenbaum

Rudi Tesa

Kate Testa ‘08

Julia Angela Theresa '10

Bill Thompson

Elizabeth Thompson '14

John Thompson '05

Remi Thornton

Shellburne Thurber

Mario Torroella

Stephen Tourlentes '88

Kevin Townsend

Mary Alice Treworgy ‘58

Emily Trotochaud '14

Kate True

Tuttle and Wan

Gastón Ugalde

Brian Unwin ‘99

Vanessa Varjian '12

Esteban Vicente

Jimmy Viera '14

Evan Voelbel

Eileen Wagner ‘99/'10

Adam Waimon ‘06

Shannon I. Wallack '11

Thomas Ward ‘11

Andy Warhol

Douglas Weathersby '02

Julie Weiman

Sarah Wentworth '85

Chris Whitlock '03

Joe Wight '13

Kimberly Witham

Luanne E Witkowski ‘86

Elizabeth M. Woll ‘09

Bret Woodard ‘10

Robert William Worth ‘11

Kimon Yannopoulos ‘99

Christopher Young '14

Emily Yurkevicz ‘12

Michael Zachary ‘08

Brian Zink